Władysław Łokietek

Menu główne ______________________

  SP nr 35
  - Plany klas
  - Wizytówka
  - Wychowawcy klas
  - Aktualności
  - Galeria
______________________

  Gimnazjum nr 10
  - Plany klas
  - Wizytówka
  - Rekrutacja
  - Wychowawcy klas
  - Aktualności
  - Galeria
______________________

  Liceum nr XXIV
  - Plany klas
  - Wizytówka
  - Rekrutacja
  - Wychowawcy klas
  - Aktualności
  - Galeria

______________________

  - Jak dojechać do szkoły

______________________

Aktualizacja:

  biuletyn informacji publicznej

O Szkole Historia Patron Kadra Aktualności

: do ulubionych : strona startowa : wyślij znajomemu :


Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Gimnazjum nr 10


ADRES: 61-616 Poznań Os. Władysława Łokietka 104

TELEFONY:
Sekretariat - tel. /fax (0-61) 8 227-431
Dyrektor - tel. /fax (061) 8 229-797
Księgowość - tel. (061) 8 220-614


"Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań"

    - Charakter szkoły: publiczna
    - Typ szkoły: gimnazjum
    - Liczba oddziałów: 8
    - Liczba nauczycieli: 15
    - Liczba uczniów:193

Co jest dla nas najważniejsze?
Przede wszystkim na zdobywanie wiedzy merytorycznej i umiejętności rozwiązywania problemów, dążymy żeby uczniowie jak najlepiej byli przygotowani do egzaminu gimnazjalnego, żeby osiągneli podstawowe sprawności. Uczymy umiejętności posługiwania się poprawnym językiem i stylem na wszystkich przedmiotach. Stosujemy zintegrowaną wiedzę w korelacji z poszczegółnymi przedmiotami. Szczególnie kładziemy nacisk w przedmiotach humanistycznych na redagowaniu przez uczniów tekstów w różnych formach użytkowych. W przedmiotach ścisłych położyliśmy nacisk na ćwiczenia z wykorzystaniem w praktyce różnych obliczeń rachunkowych na prowadzeniu obserwacji, doświadczeń i ćwiczeń oraz opisywaniu wyników i wyciąganiu prawidłowych wniosków. Również kładziemy nacisk na naukę języków obcych (język angielski, język niemiecki).

Gimnazjum organizuje co roku "Bieg ekologiczny" do lasku Żurawińskiego, bierzemy też udział w konkursach ekologicznych organizowanych przez różne instytucje. Bierzemy aktywny udział w sprzątaniu Ziemi i Świata. Samorząd Uczniowski gimnazjum wydaje własną ekologiczną gazetkę szkolną "Ekoświat". W klasach gimnazjalnych organizowane były warsztaty teatralne, na które byli zapraszani aktorzy z Teatru Nowego w Poznaniu. W szkole działa prężnie " Koło Drama", gdzie
uczniowie przygotowują spektakle teatralne, imprezy okolicznościowe. Swój spektakl gimnazjum prezentowało na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

Ponadto oferujemy:

   - Wspólpraca z parafią w której działa świetlica terapełyczna do której kierujemy dzieci. Wspólpracujemy ze Strażą Pożarną i Policją (pogadanki na temat bezpieczeństwa). Dom Dziecka i schronisko dla psów wspomaga SU.

   - Szkoła organizuje dla poszczególnych klas wycieczki krajoznawczo - turystyczne na terenie całej Polski i zagranicą. "Koło Małej Przedsiębiorczości" dofinansowuje udział biednych dzieci w wycieczkach.

   - Uczniowie biorą udział w :mistrzostwach Poznania w biegach przełajowych, "Biegu Chrobrego","Wilczej mili" w biegach sztafetowych miasta Poznania. Uczniowie naszego gimnazjum staniwią człon grupy triatlonowej UAM- u.

   - Konkurs ogólnoprzedmiotowy "Omnibus", konkurs językowy, ekologiczny, fizyczny, biologiczny, informatyczny, chemiczny, wiedzy o patronie, sprawniści fizycznej.

   - Święto Patrona - wręczanie nauczycielom i uczniom statuetek "Łokietek", Bieg Ekologiczny, Bal trzecioklasistów, Wystawa staroci, Dzień hobbysty. Święto pyry w Wielkopolsce, Dzień Europejski.

   - Zajęcia profilaktyczne prowadzi psycholog szkolny-"Dziękuję nie biorę" oraz podkomisarz policji prowadzi zajęcia -"Agresja i bezpieczeństwo w szkole".

   - Nauczyciele po lekcjach tworzą "Bank Pomocy" dla uczniów z trudnościami

   - Nauka języków obcych, - język angielski i język niemiecki jako dodatkowe zajęcia - ich udział w konkursach pozaszkolnych.

   - Koło Młodych Melomanów, Koło Teatralne, Koło Teatralno- Biblijne, Mała Przedsiębiorczość, Koło Turystyczno- Krajoznawcze, SKS.Oficjalna strona Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Poznaniu